en ru ua
 

  Залишити заявку

  Заповніть всі поля та відправте заявку, після вивчення деталей запиту з вами зв'яжеться наш менеджер

  Телефонуйте, пишіть

  і ми з радістю відповімо на всі ваші запитання

  Контакти:

  Графік роботи:

  пн-пт: з 9:00 до 18:00

  Техпідтримка:

  Фреймворк

  Фреймворк (англ. framework, «каркас, структура») — це програмна оболонка, яка дозволяє спростити і прискорити вирішення типових завдань, властивих конкретній мові програмування.

  Фреймворк використовують, оскільки це зручно. Набагато простіше створювати проект, оскільки він уже має свою структуру.

  Головна ціль фреймворку, дати розробнику комфортне середовище для проекту з великим та масштабованим функціоналом.

  Framework використовує патерн проектування MVC (англ. model-view-controller – «Модель-подання-контролер»). MVC – це обов’язкова умова для організації коду чи компонентів. Завдання MVC – вирішити проблему проектування, що виникла у робочому рішенні.

  Види фреймворків

  На основі MVC створено різні види фреймворків.

  Бекенд-фреймворки

  Функціонують на серверній стороні та відповідають за працездатність програми або сайту. Правила та архітектура дають можливість створювати сторінки та форми, складати вихідні дані та захищати від хакерських атак.

  Приклади популярних бекенд-фреймворків:

  • Laravel. Популярний php-фреймворк. Простий в освоєнні і підходить для середніх і невеликих проектів, особливо коли потрібно швидко написати код.
  • Django. Популярний framework на Python. Дозволяє масштабувати будь-який проект під час роботи. Дотримується принципу DRY (Don’t repeat yourself), відрізняється типовою структурою та застосовує наслідування шаблонів.
  • Symfony. Php-фреймворк. В основному використовується для створення великих порталів. Дуже гнучкий і масштабований, але вважається складним.
  • Ruby on Rails. Фреймворк на Ruby. Підходить для розробки швидких, стійких до відмов і високонавантажених сайтів і додатків з динамічними веб-інтерфейсами і складною бізнес-логікою.
  • Codeigniter. Php-фреймворк. Не навантажує сервер, швидкі сайти з високою продуктивністю.
  • Express.js. Популярний framework для створення Node.js додатків. Використовують при створенні додатків та API.

  Фронтенд-фреймворки

  Відповідають за зовнішній вигляд проекту та не пов’язані з логікою роботи. Дають можливість покращувати та додавати нові оригінальні інтерфейси, будувати односторінкові додатки, анімації та інше.

  Приклади популярних фронтенд-фреймворків:

  • Vue.js. Популярний JavaScript-фреймворк. Дозволяє створювати креативні інтерфейси, вбудований зрозумілий командний рядок, який дозволяє прискорити розробку за рахунок великої бібліотеки плагінів та пресетів.
  • Angular. JavaScript-фреймворк з відкритим вихідним кодом від Google написаний мовою TypeScript. Використовують для розробки веб-додатків. Вважається складним.
  • Bootstrap. CSS-, HTML– і JavaScript-фреймворк із відкритим вихідним кодом. Дає можливість створювати проекти з сучасним дизайном. Головні переваги: наявність великої кількості шаблонів, стилів, посторінковий дизайн, високоякісна адаптивна верстка, низький поріг входження.

  Фуллстек-фреймворки

  Цей вид фреймворків вирішують задачі на обох сторонах: на клієнтській та серверній.

  Приклади популярних фуллстек-фреймворків:

  • Meteor. Backend і Frontend працює на JavaScript. Дозволяє використовувати для них однаковий код. Функціонує в режимі реального часу: при будь-яких змінах в одному інтерфейсі відбуваються зміни в інших.
  • Next.js. JavaScript-фреймворк, створений поверх React.js.
  • Nuxt. JavaScript-фреймворк, розроблений для створення багатоцільових додатків на Vue.js використовуючи Node.js.

  Див. також

  UX/UI

  Верстка веб-сторінок

  CMS

  API